“Women in Science” Event Successfully Completed

ODTÜ-GÜNAM’ın koordine ettiği Cinsiyet Eşitliği Planı (Gender Equality Plan – GEP) çalışmaları kapsamındaki ilk faaliyeti olan Women in Science etkinliği, SUNUM-Sabancı University Nanotechnology Research and Application Center Direktörü Prof. Dr. Fazilet Vardar Sukan, RTTP ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebru Voyvoda’nın davetli konuşmacı olarak katılımları ile 21 Kasım 2022 Pazartesi günü, ODTÜ Fizik Bölümü Cavid Erginsoy Seminer Salonu’nda gerçekleştirildi.

Etkinlik kapsamında, ODTÜ-GÜNAM İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı Oya Ertunç Bilgiç, ODTÜ-GÜNAM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rasit Turan, ODTÜ İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Pinar Derin Güre, ODTÜ-GÜNAM İnsan Kaynakları Yöneticisi Cevahir Dilek ve ODTÜ-GÜNAM Kurumsal İletişim ve Etkinlik Yöneticisi Dr. Emre Demirezen, GEP yol haritası kapsamında tamamladıkları ve devam eden faaliyetler konusunda bilgi aktarımında da bulundu.

İlk GEP etkinliğine katılımları için davetli konuşmacılara teşekkür plaketlerini ODTÜ-GÜNAM Müdürü Tayfun HIZ takdim etti.

Bir GEP komitesi üyesi olarak Women in Science’a verdiği destek için ODTÜ Makine Mühendisliği yükseklisans öğrencisi Eylül Gedik’e ve etkinliğin organizasyonu sürecine verdikleri katkılar için tüm ODTÜ-GÜNAM idari personeline ve araştırmacılarına teşekkür ederiz.

#etkinlik #cinsiyet #cinsiyeteşitliği